Slideshow Image 6 Slideshow Image 5 Slideshow Image 4 Slideshow Image 3 Slideshow Image 2 Slideshow Image 1 Slideshow Image 9 Slideshow Image 7 Slideshow Image 8

Dabas taka "Pūrciema baltā kāpa"

Apraksts: dabas taka "Pūrciema Baltā kāpa" (900m) iekārtota Pilsupes krastā, 300-600 m no jūras, kur pirms apmēram 4200 gadiem atradās akmens laikmeta zvejnieku apmetne. (Par Pūrciema balto kāpu skat. arī mājas lapas sadaļu "Arheoloģiskie pieminekļi".)

Ieejas maksa: bezmaksas

Atrašanās vieta: Pūrciems, Rojas novads
Tel.: 63269594
E-pasts: rojatic@inbox.lv

Kaltenes dabas taka ar putnu novērošanas torni

Apraksts: izejot aptuveni 800 m garo Kaltenes dabas taku, uzzināsiet daudz interesanta par Latvijā mītošajiem un arī migrējošajiem putniem. Takas posmā ir divas skatu platformas un tornis putnu vērošanai visa gada garumā. Pavasaris un vasaras otrā puse ir labākais laiks, kad apmeklēt Kaltenes dabas taku, taču to ir vērts darīt arī ziemā, ja vien jūra nav aizsalusi. Skatu platformās un tornī izvietoti putnu atpazīšanas "ceļveži", kas ļauj baudīt šo unikālo objektu arī putnu vērošanas iesācējiem.

Ieejas maksa: bezmaksas

Atrašanās vieta: Kaltene, Rojas novads
Tel.: 63269594
E-pasts: rojatic@inbox.lv

Dabas piemineklis "Kaltenes kalvas"

Apraksts: Aptuveni 1,5 km attālumā no Kaltenes jūrmalas mežā atrodas lieli akmens krāvumi, kas tiek dēvēti par kalvām. Līdzīgi veidojumi nevienā citā Latvijas piekrastē nav sastopami. Dabas pētnieki uzskata, ka šie vaļņveidīgie akmeņu krāvumi, kas vēlāk apauguši ar mežiem, veidojušies pirms vairākiem tūkstošiem gadu, atkāpjoties Baltijas ledus ezeram.

Tomēr vietējiem iedzīvotājiem ir savs nostāsts. Turpat pludmalē sastaptais zvejnieks zina stāstīt: „Sen senos laikos vells ness' akmeņs' no Zviedrijs' uz Talsim, lai būvēt desmito pakaln', bet darijs' to tik lēn', ka nav paspējs' pa tums'. No rīt' nodziedot vietējam Kaltens' gailim, tas nomet' akmeņs' kur pagadās." Tas, kurai versijai ticēt, lai paliek pašu ceļotāju ziņā. Mūsdienās Kaltenes kalvas ir valsts nozīmes īpaši aizsargājams dabas piemineklis, un 2006. gadā tika ierīkotas speciālas dabas takas šo unikālo veidojumu apskatei. Ceļotāji var izvēlēties īsāku vai garāku pastaigas maršrutu: īsākais takas loks ~800 m, bet garākais - 1,5 km. Savulaik lielākā kalva - dēvēta par „Velna kalvu" - sniegusies līdz pat koku galotnēm, taču sešdesmitajos - septiņdesmitajos gados tā pilnīgi iznīcināta, iegūstot šķembas ceļu būvei. Mūsdienās palikusi vairs tikai samērā neliela kalvas apakšējā daļa, kuras garums ir ap 300 m, augstums 2 m. Taču pilnībā ir saglabājusies Kārdūžu kalva, kas ir aptuveni 1 km garš, 50 m plats un 1,5 m - 2,5 m augsts, nedaudz līkumains akmeņu veidojums. Pastāv viedoklis, ka kalvas senatnē bijušas svētvietas, tāpēc par tām līdz pat mūsdienām saglabājies daudz teiku un nostāstu.

Ieejas maksa: bezmaksas

Atrašanās vieta: Kaltene, Rojas novads
Tel.: 63269594
E-pasts: rojatic@inbox.lv